2 סימנים שהתינוק שלך מוכן לנעלי צעד ראשון?

התינוקות שלנו הם האנשים הכי מרתקים מהרגע שהגיעו לחיינו. כל תנועה, כל צליל, כל צעד שהם עושים, אנחנו נפעמים בכל פעם מחדש. הרגע שבו הם מתחילים ללכת הוא בהחלט הרגע המרגש ביותר שקורה בחיי כל ההורים בעולם, ולא בגלל האקט עצמו אלא בגלל שמעתה התינוק שלנו גילה את עצמאותו ואת חירותו ומעכשיו והלאה הוא יכול להגיע לכל מה שהוא חפץ ללא עזרתנו וזה כמובן אומר שאנחנו , ההורים הולכים לרוץ הרבה…

 

המבט המתוק והמנצח שהוא חד פעמי ובלתי נשכח

מהרגע שהתינוק שלכם התחיל לטפס על כל רגל של שולחן או של כיסא, התחלתם לעקוב אחר צעדיו כדי לא לפספס את הרגע שבו הוא נעמד ומתחיל להבשיל אצלו הרעיון שהוא יכול גם לפסוע כמה צעדים וכאשר הרגע הזה קורה זה משהו חד פעמי.

המבט של התינוק שלכם שזה עתה צעד שני צעדים, הוא מבט שמבטא את כל הרגשות של התינוק באותו הרגע, הוא נראה מבולבל, אולי מעט חושש, מאושר ובעיקר מבט של – הנה הצלחתי! ואז הוא נופל ואז שוב הוא נעמד וכל השאר היסטוריה.

 

הרצון לחופשיות, לעצמאות והסקרנות הבלתי נדלית

מאותו הרגע שהתינוק המקסים גילה את יכולותיו והבין שהוא בלתי ניתן לעצירה יש שני סימנים שהם יהיו ה"אישור" לכך שהתינוקות שלנו מוכנים לנעול נעליים שיתאימו להם ושני השלבים יענו לשאלה מתי קונים נעלי צעד ראשון לכל ההורים שעדיין לא בטוחים מהו השלב הנכון –

  • הסימן הראשון – התינוק פוסע די בחופשיות כשהוא אוחז בכל חפץ או רהיט שנמצא לידו כדי שייתן לו תמיכה להליכה החדשה שלו, כמובן שהוא עדיין נופל, אבל הוא בהחלט חדור מטרה להמשיך ולפסוע.
  • הסימן השני – התינוק שלנו מתחיל לבקש להיות עצמאי, בלי לדבר רק על ידי תנועותיו כאשר הן באות לידי ביטוי כאשר הוא מתייצב מעט והוא מטפס על כל מקום ולעיתים הוא מחליק או מפספס, זהו הזמן הנכון לנעלים שיתנו לו התמיכה הראויה לשלב הזה.

אלו שני השלבים שבהם אפשר להבחין באופן מובהק וחד משמעי שאכן התינוק שלנו בהחלט צריך לנעול נעליים מתאימות לצעד ראשון שייתנו לו את העידוד, התמיכה והביטחון העצמי שהוא זקוק כדי להמשיך ולנסות עד להתייצבות מוחלטת. חשוב לדעת שנעלי צעד ראשון הם נעלים מאוד מאוד אלסטיות וגמישות שמתאימות בדיוק לתנועותיו של התינוק המקסים והם אינם מונעות ממנו תזוזה או תנועה שהוא חפץ בה, אלא רק נותנות לו את התמיכה שהוא זקוק לה.

 

לסיכום

אם תינוקכם התחיל כבר לעשות את צעדיו הראשונים ואתם רואים אותו בכל פעם מתעקש להצליח במשימה למרות שהוא נופל, מפספס ובוכה, זוהי התשובה לשאלה מתי קונים נעלי צעד ראשון משום שבנקודה זו בדיוק הוא זקוק לנעליים שיבטיחו לו יציבות איתנה

נעלי תינוקות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושוא