תביעות גמלת סיעוד – מה חברת הביטוח לא רוצה שתדעו

אנשים בעלי ביטוח סיעודי, שמגיעים אל מצב סיעודי, ירצו כמובן לקבל מחברת הביטוח את הפיצוי שמגיע להם. למרות זאת, חברות הביטוח לא ממהרות לחלק פיצויים לכל תובע במהרה, ובמקרים רבים מתנהל מאבק די מתיש אל מול חברת הביטוח.

האינטרס העיקרי של חברת הביטוח הוא לשמור את הכסף אצלה. הנה כמה דברים שחברת הביטוח לא רוצה שתדעו, שיוכלו לעזור לכם להשיג את הפיצויים שמגיעים לכם.

 

תביעת חברת הביטוח

כל עוד אתם לא מבוטחים בביטוח סיעודי, אף אחד לא יכול להבטיח לכם פיצויים כספיים במצב בו תגיעו למצב סיעודי. כתוצאה מכך, אזרחים רבים פונים אל חברות הביטוח השונות ומשלמים להן, כדי שאלו יבטחו אותם ברגע האמת. לצערנו, לא תמיד חברות הביטוח מסייעות במקרים הללו.

כדי שתקבלו את הפיצוי הכספי מחברת הביטוח, אתם צריכים להגיש תביעה אל חברת הביטוח. חברת הביטוח בוחנת כל מקרה באופן ספציפי, ולפי זה קובעת מה גובה הפיצוי שאתם אמורים לקבל. תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שונים בכל הקשור לפניות בנושא תביעות סיעוד.

 

אתם זכאים לקבל הסבר מפורט

חברות הביטוח לא מספרות לנו כמה דברים שיכולים להיות משמעותיים מאוד בכל הנוגע לביטוח הסיעוד, החל משלב הגשת התביעה ועד שלב קבלת התשובה. אחד מהדברים הללו, שחברות הביטוח לא רוצות שנדע, קשור בדחיית התביעה. חברות הביטוח אכן יכולות לדחות תביעות שונות ולא לקבל את טענות התובע, אך יש תנאי לכך.

חברת ביטוח מחויבת לנמק בדחיית תביעה את הסיבה בגינה היא החליטה לדחות אותה. הנימוק צריך להיות רלוונטי למקרה המדובר. במידה וחברת הביטוח לא השאירה נימוק, או שאינה נימקה בצורה הגיונית את הדחייה, ניתן להפוך את ההחלטה של חברת הביטוח.

 

ניתן לערער במספר מישורים

עוד דבר שלקוחות רבים של חברות הביטוח לא יודעים, זה שאפשר לערער על דחיית תביעה במספר מישורים. המישור הראשון הוא ערעור מול חברת הביטוח עצמה, אך מישור נוסף שעשוי להיות יעיל יותר, הוא ערעור לבית המשפט. לבית המשפט אין אינטרס לטובת חברת הביטוח, והוא עשוי לגרום לה "להתקפל".

 

המידע נמצא בפוליסה

רבים לא יודעים זאת, אבל הפוליסה שלכם מכילה מידע רב שיכול להיות משמעותי בהגשת התביעה. למשל, באמצעות עיון וקריאת הפוליסה, תוכלו להבין מהי ההגדרה של חברת הביטוח שלכם למושג "סיעודי", וכך תוכלו לתכנן בצורה טובה יותר את התביעה שלכם.

 

מותר לכם להיעזר בעורך דין

חברת הביטוח לא תגיד לכם את זה באופן ישיר, אבל החוק מאפשר לכם להיעזר בעורך דין בכל הליך תביעת הביטוח הסיעודי. עורך דין הוא איש המקצוע בעל הבקיאות הדרושה מבחינה חוקית ומשפטית, כך שעורך דין המומחה בתחום זה יוכל לאפשר לכם להגיש תביעה עם סיכויי הצלחה גבוהים יותר.

תביעות גמלת סיעוד

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושוא