מה תפקידו של עורך דין גירושים?

עורך דין לענייני גירושים הוא מי שאמור לייצג את הצד שלכם בדיונים המשפטיים שיש בכל הליך גירושים. לא משנה באיזה שלב של ההליך אתם נמצאים, או איך נראה לכם שההליך הולך להסתיים, על השירות של עורך הדין אסור לכם לוותר. כאן נעזור לכם להבין מה בדיוק התפקיד של עורך הדין לאורך התהליך, ועל מה חשוב להקפיד כאשר בוחרים עורך דין גירושים.

 

עורך דין גירושים

עורך דין גירושים הוא בדרך כלל עורך דין בעל מומחיות בדיני משפחה. דיני משפחה כוללים גירושים, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וכל מה שנוגע לדינים משפטיים בין בני משפחה. אין ספק שלגירושים יש מקום של כבוד בעולם דיני המשפחה, ורוב העבודה של עורכי דין לענייני משפחה היא בתחום הזה. עם זאת, לפני שאתם לוקחים עורך דין בדקו שאכן יש לו את המומחיות הנדרשת בענייני משפחה.

 

הסדרי ראייה

השאלה החשובה ביותר בהליכים גירושים שבהם יש ילדים משותפים היא מה יהיו הסדרי הראייה והמשמורת. כדי לא לאבד גם את הילדים שלכם בתוך הליך הגירושים, עליכם לוודא שנקבעים הסדרי ראייה שלוקחים בחשבון גם את הצד שלכם.

הדבר הטוב ביותר הוא כמובן משמורת משותפת שבה אתם מגדילים באופן שוויוני את הילדים, אולם יש מקרים שבה ההכרעה תהיה אחרת. בית המשפט שוקל מספר שיקולים לפני שהוא קובע באופן סופי מה יהיו הסדרי הראייה, וחשוב שעורך הדין שלכם יהיה מעורב על מנת שהקול שלכם יילקח בחשבון בדיון.

 

טיפול במזונות

תחום נוסף שבו עורך הדין אמור לטפל הוא כמובן קביעת גובה המזונות. המזונות אלו תשלומים שהגבר אמור להעביר לאישה כדי שבזמן שהילדים אצלה הם יוכלו לשמור על רמת חיים ניאותה. בשנים האחרונות חל שינוי מסוים בקריטריונים שעל פיהם נקבעים דמי המזונות באופן שמטיב קצת יותר עם הגברים, אבל בכל מקרה חשוב שעורך הדין שלכם יהיה מעורב בקביעת שיעור המזונות.

 

חלוקת הרכוש

התחום האחרון שבו עורך הדין אמור לטפל הוא הדרך שבה תחלקו את הרכוש המשותף שלכם. לאור העובדה שכנראה חייתם זמן מה יחד, סביר להניח שצברתם לא מעט רכוש משותף. הבעלות על הרכוש הזה הייתה של שניכם יחד, אולם כעת הגיע הזמן לחלק את הרכוש. חלוקת הרכוש היא עניין שנסגר בין כותלי בית המשפט, אבל כדי שהרצון שלכם לא ייפגע כדאי שעורך הדין יהיה מעורב בזה.

 

לסיכום

לעורך דין גירושים יש תפקיד חשוב והוא לייצג אתכם לאורך הליך הגירושים. בהליך גירושים יש מספר עניינים משפטיים כמו קביעת גובה המזונות, הסדרי הראייה והמשמורת וכמובן חלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג. גם אם אתם בטוחים בכך שכל הרצונות שלכם יתקבלו על ידי בית המשפט, על השירות של עורך הדין אסור לכם לוותר, כיון שקשה לצפות מראש את ההכרעות בית המשפט.

עורך דין גירושין

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושוא