מה חשוב יותר אצל עורך הדין שלכם? אמביציה או כריזמה

במידה ונתקלתם בבעיה משפטית כל שהיא אתם בטח כבר יודעים כי יש מספר רב של עורכי דין שישמחו לתת לכם מענה. במאמר זה נבין מיהו עורך הדין, מה תפקידו, ואלו תכונות חשוב לשים לב שיש לו.

 

עורך דין

עורך דין הוא אדם שקיבל הסמכה מלשכת עורכי הדין לעבוד במקצוע עריכת דין, זאת לאחר שסיים בהצלחה את לימודי המשפטים, עבר כראוי את תקופת ההתמחות, ועבר את בחינות הלשכה. התפקיד המרכזי של עורך הדין הוא להקשיב, להקשיב לבעיית הלקוח, לתת לו ייעוץ משפטי, להיות מסוגל לדון באפשרויות הקיימות במסגרת החוק, ולעזור ללקוח להבין כיצד החוק מסייע במקרה הספציפי שלו. בנוסף, עורך הדין יכול לייצג את הלקוח מול שלל גורמים: בבתי המשפט, רשויות עירוניות, משרדי הממשלה, וועדות ועוד.

 

מקצועיות עורך הדין

ברמה המקצועית כאשר שוכרים את שירותיו של עורך הדין יש לדעת כי הוא מחויב במספר רמות:

  • למלא אחרי ההנחיות של הלקוח.
  • לשמור על סודיותו של הלקוח.
  • להימנע ככל הניתן מניגודי עניינים.
  • לתקשר עם הלקוח באופן יעיל ורציף.
  • לפעול בכנות לטובתו של הלקוח.

 

עורך דין אשר את שירותיו יבחר לשכור הלקוח כדוגמת https://ddlaw.co.il, יצטרך לעמוד בסטנדרטיים מקצועיים קפדניים, עליו יהיה לפעול בחריצות ולעקוב אחרי ההוראות אותן הלקוח אישר בפניו. עליו להבין את הבעיה המשפטית, לפעול לבקשת הלקוח ולדווח לו בצורה שוטפת על התקדמות התיק.

 

תכונות חשובות לעורך דין

מעורך הדין נדרשות יכולות גבוהות של התמדה, יכולות ניתוח ודיוק של כל מקרה המגיע לפתחו. בין היתר, נדרשת ממנו גם היכולת להקשיב בצורה טובה הן ללקוח שלו והן לעורך הדין של הצד השני, על מנת לוודא שהוא מתייחס לכלל הטענות המועלות.

בנוסף, לכל אורך התהליך נדרשת הקשבה לעדים, לשופט ועוד. יכולת ההקשבה צריכה להיות פסיבית ואקטיבית. עליו להיות מסוגל לאבחן דברים שנאמרים גם בין השורות ולא באופן ישיר, על מנת שיוכל להתמודד איתם בהמשך.

בנוסף, נדרשת מעורך הדין היכולת לטעון טיעונים ברמה גבוהה, לשם כך הוא נדרש הן לאמביציה והן לכריזמה. האמביציה היא זאת שתדחוף אותו לחקור, לבדוק ולצלול אל תוך הסוגיה המשפטית. עליו להיות מסוגל לשבת במשך שעות ולכתוב את כתבי הטענות, כמו גם לקרוא את כל החומר הרלוונטי לתיק ולוודא כי אינו מפספס דבר.

כל זאת לא יכול להיעשות ללא אמביציה גבוהה. הכריזמה לעומת זאת, תסייע לו בבית המשפט בעת שיבוא לטעון את הטיעונים ולחקור את העדים. אולם, הכריזמה אינה הכרחית כמו האמביציה. האמביציה היא זאת שתדחוף את עורך הדין קדימה להיות מקצועי ומדויק. הכריזמה היא כלי המסייע במסגרת הצגת הטיעונים ובעבודה מול הלקוחות והצדדים השונים הקיימים בתיק.

עו"ד בשיחת טלפון

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושוא