כיצד לבחור את מאתר נזילות המתאים לצרכים שלך?

הצנרת הביתית שלנו עוברת מתחת לרצפות ולעיתים גם בקירות הבית, כך שאיתור תקלות וליקויים שונים במערכת הצנרת, יכול להתברר כמשימה מאתגרת במיוחד. יחד עם זאת, ניתן למצוא כיום מגוון ציוד טכנולוגי מתקדם לאיתור נזילות, בצורה קלה, מדויקת ומהירה, כך שכל מה שנשאר לנו הוא לבחור את מאתר הנזילות המתאים ביותר עבורנו

 

כיצד ניתן לזהות שמדובר בנזילה?

נזילה בצנרת יכולה להתרחש בשל מגוון סיבות ובכל סוגי המבנים, כאשר הזנחה וטיפול מאוחר בתקלה עלולים להביא לנזקים מהותיים ולעיתים אף בלתי הפיכים ולגרור הוצאות תיקון יקרות במיוחד. מכיוון שמערכת הצנרת הביתית נמצאת מתחת לריצוף ולעיתים גם בתוך הקירות, משימת איתור וגילוי הנזילה יכולה להיות מאתגרת במיוחד.

אך עוד לפני שנעסוק בפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים לאיתור נזילות, חשוב להכיר מהם הסימנים המקדימים היכולים להעיד בסבירות גבוהה על קיומה של נזילה בצנרת. כך, חשבון מים מוגזם, קילוף של הצבע והטיח, סימני רטיבות ועובד, הם בין הסימנים העיקריים המעידים על קיומה ש נזילה במערכת הצנרת.

 

הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים לאיתור נזילות

עם זיהוי הסימנים המקדימים המעידים על נזילה בצנרת, חשוב לפנות בהקדם לאינסטלטור מקצועי שיפעל לאיתור מדויק של מקור הנזילה. כיום, ניתן למצוא מגוון פתרונות טכנולוגיים לאיתור מקור הנזילה בקלות ובמהירות וללא הרס וביניהם נמצאים:

 

מצלמה תרמית

איתור נזילה במצלמה תרמית מבוסס על קרני אינפרא אדום, המזהות הפרשי טמפרטורה בצנרת לאחר הזרמת מים חמים ומאפשרות סריקה קלה ויעילה של שטחים נרחבים בדירה.

 

צילום פנים צנרתי

צילום פנים צנרתי מתבצע בעזרת מצלמת סיב אופטי זעירה, אותה ניתן להשחיל לצנרת ולקבל צילום היקפי לאיתור מדויק של מקום הנזילה.

 

מכשור אקוסטי

נזילה בצנרת כרוכה בטפטוף בלתי פוסק ובאמצעות מכשור אקוסטי, בעל מיקרופונים זעירים ורגישים במיוחד, ניתן לזהות את מקור הנזילה על פי הקולות והרחשים של הנזילה.

 

החדרת גז

שיטת איתור נזילות באמצעות גז היא אחת השיטות היעילות והאמינות ביותר לאיתור מקור הנזילה וזאת באמצעות החדרת הגז לצנרת וזיהוי ריכוז הגז הנפלט מהצנרת.

 

מהי שיטת איתור הנזילות המתאימה ביותר?

כפי שניתן לראות, קיימים כיום מגוון פתרונות ושיטות לאיתור נזילות, כאשר לכל שיטת איתור יש את היתרונות והחסרונות שלה, כך שעלינו להתאים את השיטה המתאימה ביותר לצרכים שלנו ובעיקר על פי פרמטרים כמו סוג הצנרת, מיקום משוער של הנזילה ועומד הבדיקה הנדרש.

 

כיצד לבחור את מאתר נזילות המתאים לצרכים שלך?

כדי לבחור את מאתר הנזילות המתאים ביותר לצרכים שלנו, חשוב להתייעץ עם אינסטלטור מומחה ובעל ניסיון בתחום, המכיר היטב את אופני השימוש ופעולת ניתוח הנתונים של כל מכשיר, כך שיוכל להמליץ לנו על מאתר הנזילות המתאים ביותר.

 

לסיכום

כפי שראינו, ניתן למצוא כיום מגוון שיטות טכנולוגיות מתקדמות לאיתור נזילות, כאשר לכל שיטה ומכשור יש את היתרונות והחסרונות שלו. על מנת לבחור את המאתר המתאים ביותר לצרכים שלנו, חשוב ומומלץ לפנות לשירותו של אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום, אשר לאחר בדיקה קצרה, ימליץ לנו על מאתר הנזילות המתאים ביותר.

גלאי דליפות

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושוא